Lambériafestés

Amikor én kisgyerek voltam – a 80-as években – nagy divat volt, hogy egész nagy falfelületeket lambériával borítottak, melyet utána pácoltak vagy csak natúron lelakkoztak. Ezek a felületek mára alaposan besárgultak és eljárt felettük az idő, ezért kézenfekvő megoldás: a lambériafestés!

Mivel az Annie Sloan festék alá nem kell csiszolni és alapozni, ezért gyakran felmerűlő vásárlói kérdés a Nemiskacat Látványműhelyben a lambériafestés, tehát, hogy hogyan álljatok neki egy ilyen nagy felületet lefesteni.

Videó a poszt végén!

Nos, a válasz igencsak egyszerű: neki kell fogni. 🙂 – VIDEÓ a poszt végén!

A barátnőm lakásásról például ITT írtam.

Az egész felületre az Old White színt használtuk, majd Clear Wax-szal fixáltuk a felületet, szép bársonyos matt lett tőle.

Ez pedig egy ügyfélmunkánk 2017 nyaráról, szintén Old White-ot használtunk, ez a legpraktikusabb fehér színünk a palettán.

Ez pedig a Nemiskacat Látványműhely, amikor 3 éve átfestettem a lambériát Paris Grey szürkére. Ezt bármikor meg is nézhetitek élőben nálunk, még mindig ilyen:

Na jó, nem pont, azóta kicsit változott a berendezés, de a lambéria maradt 🙂

Lambériafestés lépésről-lépésre

Tényleg nem kell csiszolni?  – Tényleg nem kell!

Még egy kicsit sem kell végigsimogatni smirglipapírral? – Nem, nem kell.

Alapozni sem kell? – Az esetek 90%-ban nem kell, ahogyan azt a következő videóban látni is fogjátok. Természetesen vannak esetek, amikor a lambériát valamilyen erős, magas pigmenttartalmú páccal kezelték és nem lakkozták le. Ebben az esetben előfordulhat, hogy ha világosra szeretnétek festeni, akkor előtte bizony alapozni szükséges, mert amint rákenitek mondjuk a fehér festéket a pácolt felületre rögtön rózsaszínt kaptok. Ez elég látványos, úgyhogy ez rögtön az első ecsetvonásnál kiderül, de legkésőbb, amikor megszáradt a festék. Így, ha ebben a kérdésben bizonytalanok vagytok, akkor érdemes próbfestést végezni előtte.

A lenti videóban a műhely egyik hátsó, kb. 10 nm-es helyiségében festem át a régi, lakkozott felületű lambériát két rétegben Annie Sloan bútorfestékkel, Amsterdam Green színre, majd lágy bútorviasszal zárom a felületet.

Az nem tudom feltűnt-e, hogy le sem takartam a padlót! Ezért (is) imádom ezt a festéket! 🙂

A lambériafestéshez felhasznált anyagmenniység: 0,5 liter Annie Sloan Amsterdam Green bútorfesték ( igen jól olvastad, FÉL liter festéket kentem rá, két rétegben, az egész szobára 🙂 ) , és kb. 0,25 liter Clear Wax.

Szép, mélyzöld színe lett, itt egy közeli:

Itt pedig a VIDEÓ a folyamatról:

Remélem tetszett videó és választ kaptál benne pár kérdésre! Ha nem, kérlek tedd fel kommentben és igyekszem rá válaszolni! Ha pedig személyesen szeretnél velem találkozni és megbeszélni, hogy fesd át otthon a lambériát, akkor keress meg nyitvatartási időben a Nemiskacat Látványműhelyben! 🙂

Kapcsolódó termékek

Hozzászólások

  1. Üdv,
    Lambéria megtartásán gondolkozom,lakkozott,de vmi natúr színt szeretnék,sajnos foltos a képek helye alatt,meg nem síma a felülete,nem tudom meg tudnám e csinálni…..

  2. Kedves Orsi! Persze, hogy neg tudod csinálni egyedül is. Annyi, hogy a festék nem felületkiegyenlítő, tehát nem fogja kiegyenlíteni a benne lévő természetes hibákat. Ha azok vannak és simára szeretnéd, akkor emiatt kell csiszolj. Amúgy nem kell csiszolni, a festéket a lakkozott felületre simán kenheted, majd waxolni kell és kész. Ha felhívod a boltot ( Nemiskacat Látványműhely) akkor telefonon is segítünk szívesen. Üdv Enikő

  3. Szia!
    Nagyon biztató, amiket írsz a lambéria festesrol. De ha esetleg a következő lakó az eredeti szint szeretné viszont látni, valahogyan visszacsinalhato vajon?
    (Családi albérlet, sajátos szabályai 😉 )
    Köszi!

  4. Kedves Marcsi! Igen, elég nagy meló, de minden fa visszacsiszolható, szóval nagy munka árán visszaállítható lenne közel az eredeti állapot. (azért írom, hogy közel, mert a festék magad pigmentartalma miatt félő, hogy beleivódik a fába, emiatt nem elég a felszínt lecsiszolni, megszínezheti a mélyebb rétegeket is.) De én ebben az esetben biztos nem festeném, szerintem nem éri meg. 🙂 üdv Enikő

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

6 − egy =

Szendrődi Enikő vagyok, a Nemiskacat tulajdonosa, hobbibútorfestő.

Eltökélt szándékom a lelkes bútorfestők támogatása, bátorítása. Legyen szó modern vagy rusztikus felületről, teljesen kezdő vagy már gyakorlottabb haladóról, mindenki számára tartogatok új technikákat. Számtalan ingyenesen elérhető cikket, videót találsz az oldalamon. Kellemes böngészést kívánok!

Már tudod is mit fogsz festeni?

Nézz körbe a Nemiskacat webshopjában, válogass a színek között és szerezz be minden bútorfestéshez szükséges kelléket.

Nem találsz választ bútorfestéssel kapcsolatos kérdésedre?

Segítünk! Keress minket online felületeinken vagy személyesen boltunkban!

Nemiskacat boltja
2051 Biatorbágy, Csillag utca 7.
Hétfő, péntek: 9-18 óráig
Kedd, szerda, csütörtök:
9-16 óráig
Telefon: +36 23 781 345
E-mail: nemiskacat@nemiskacat.hu