Újíts fel műbőrt krétafestékkel!

Egy nő élete során jó pár bőr/műbőr kacatot képes felhalmozni. (Ismerős?) 🙂 Gondolok itt a pénztárcákra, táskákra, neszeszerekre és igen, pl. egy e-book tokra is. Természetesen a legtöbben már pár év múlva vennénk helyettük újat, hogy kicsit frissítsünk a készleten. Az is előfordul persze, hogy szó szerint rongyosra használjuk, annyira szeretjük, így ha meg akarjuk tartani, nincs más hátra, mint felújítani. Az egyik lehetőség például, hogy átfestjük.

Krétafestékkel?

Igen, a krétafesték egyik szuper tulajdonsága – amellett, hogy egyszerű vele dolgozni -, hogy szinte minden felületen megtapad. Így a bőrön/műbőrön is. Vigyázat! Az, hogy megtapad egy dolog, de nem minden felületnek áll jól ez matt, kézműves hatás! Nagyon modern vonalvezetésű darabokon például nem igazán. Így mérlegeljünk, mielőtt nekikezdünk.

E-book tok festése

Első lépésként tisztítsuk meg a felületet. Alap esetben a krétafesték alá nem kell csiszolni, de sosem tilos. Most a felület alaposabb tisztítása miatt mi megcsiszoltuk egy kicsit és portalanítottuk.

Annie Sloan Chalk Paint™ Provence krétafestékkel 2 rétegben egyszerűen csak lekentük. A rétegek között kb. 1 órát érdemes várni, hogy biztosan megszáradjon, mert a bőr nem szívja a festéket, így kicsit nehezebben szárad, mint a fa felületen.

Száraz ecset technika

Ezzel a technikával szuper kis kopott, rusztikus hatást tudunk adni a felületnek. 2 titka van a dolognak:

  1. A nevéből is adódik, hogy a technika csak száraz ecsettel működik jól.
  2. A másik fontos dolog, hogy csak NAGYON KEVÉS festék kell az ecsetre.

Tehát a száraz ecset hegyét belemártottuk a festékbe – Annie Sloan Chalk Paint™ Oxford Navyt használtunk és a felesleget leütögettük. Ezt követően egyszerűen átsimogattuk a felületet. (Lásd a lenti VIDEÓBAN!)

Waxolás

A krétafestéket mindig wax-szal vagy lakkal zárjuk, most sincs másképp. Mi wax ecsettel szeretünk dolgozni, de csak simán, szöszmentes ronggyal is felvihetitek a viaszt. Fontos, hogy a felesleget vissza kell törölni és a wax kikeményedéséig 2-3 napot várni.

Nézzétek meg a videót is a folyamatról!

Ha érdekel, hogy a krétafesték egyébként még mire való, mire jó, akkor azt EBBŐL a cikkből megtudhatod.

Ha szeretnél még mintázási technikákkal ismerkedni, a stencilezés lépéseiről például ITT mesélek.

Kapcsolódó termékek

Hozzászólások

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

4 + 16 =

Szendrődi Enikő vagyok, a Nemiskacat tulajdonosa, hobbibútorfestő.

Eltökélt szándékom a lelkes bútorfestők támogatása, bátorítása. Legyen szó modern vagy rusztikus felületről, teljesen kezdő vagy már gyakorlottabb haladóról, mindenki számára tartogatok új technikákat. Számtalan ingyenesen elérhető cikket, videót találsz az oldalamon. Kellemes böngészést kívánok!

Már tudod is mit fogsz festeni?

Nézz körbe a Nemiskacat webshopjában, válogass a színek között és szerezz be minden bútorfestéshez szükséges kelléket.

Nem találsz választ bútorfestéssel kapcsolatos kérdésedre?

Segítünk! Keress minket online felületeinken vagy személyesen boltunkban!

Nemiskacat boltja
2051 Biatorbágy, Csillag utca 7.
Hétfő, péntek: 9-18 óráig
Kedd, szerda, csütörtök:
9-16 óráig
Telefon: +36 23 781 345
E-mail: nemiskacat@nemiskacat.hu