Csempézett konyhapult

Sokan ódzkodnak a csempézett konyhapult megoldástól, pedig szerintem nincs miért.

Amikor a medditerrán stílus volt a nagy kedvencem, már akkor csempézett konyhapultról álmodoztam. Az első lakásunkat teljesen lepukkanva vettük, így szabad volt a vásár, teret engedhettem minden elképzelésemnek. Lett is csempézett konyhapultom, bár sokan óva intettek.

Akkor egy magyar gyártású, olcsóbb csempét választottam, mert egy hosszú L alakú pultra és a falra sok csempe kellett. A pult szélére kerülő díszcsíkok is sokkal barátibb áron voltak, mint a külföldiek. A mester azt mondta, hogy félő, hogy megpattan majd, mert nagy benne a felületi feszültség. (Valahogy ez nekem úgy jött le, hogy minél olcsóbb egy csempe, annál nehezebb vele dolgozni.)

A régi konyhában is csempézett konyhapult

csempézett konyhapult

A pult elkészült, nagyon szép lett, 4 évig használtam és semmi baja sem volt.

Így készült:

csempézett konyhapult
csempézett konyhapult

Az íves fülkét is kicsempéztettem belülről. Sajnos a szélére műanyag élvédő került…a mester ott nem vállalta be az élre csiszolást.

csempézett konyhapult

Az új csempe

Azt a csempét, amit a ház konyhájába választottam, a kedvenc mediterrán stílusú lakberendezési boltomban, a La Meridiana-ban láttam meg először, az egész földszint ezzel van leburkolva, csak egy másik színárnyalattal. Nagyon tetszett, hogy nem egyszínű, hanem színjátszós.

A neve Monterrey Bruciato 15X15 a Novabell gyárból, Olaszországból. (Amint ezt írtam, rákeresetem az árára. Elég húzós, 7900,- ft négyzetmétere akciósan!)

Persze nem ennyiért vettük. A stratégiám, hogy kinézem a legjobb boltokban, azután nyakamba veszem az internetet, és a telefont, és megkeresem, hol a legolcsóbb. Érden vettük meg, hatezer alatt volt! Érdemes körbenézni, hatalmas különbségek lehetnek üzletek között.

Szerencsére nem kellett belőle sok, épp csak a pult tetejére, és egy 60 cm-s falszakaszra.

csempézett konyhapult

A barna és a szürke minden színárnyalatában játszik. Majdnem mindengyik kocka más színű, aligha akad két egyforma.

Van hozzá mintás is, azt darabban mérik. Gondoltam, a mintákat jó lenne csak úgy véletlenszerűen elszórni a pulton. Csak négy darabot vettünk belőle, mindegyik másmilyen, és itt-ott felbukkannak, mint egy váratlan meglepetés.

csempézett konyhapult

Egy röpke pillanatra felmerült bennem, hogy diagonálban kérjem a lerakást, de rájöttem, hogy az már túlzás lett volna. De azért egy hetet elszötymögtem a gondolattal…

Nézzétek a színeket, gazdag, telt, mélybarna színek! Nagyon szeretem!

Itt jobban rásüt a nap…

csempézett konyhapult

Élzáró a pult szélére

Akkor kezdtem el ráncolni a homlokom, amikor kiszámoltam, hogy mennyi élzáró kellene a szélekre, merthogy azt is darabban mérik. Gondoljátok el, egy konyhasziget minden oldalról körbe élvédőzve! A csempe saját élzárójából kellett volna 52 darab, darabja 1000,- ft! Jaj nekem!

Úgyhogy nem a saját élzáróját használtuk, hanem amit a régi konyhánkban is használtuk, egy magyar gyárét (Korall csempe), darabját 200,- ft-ért. Viszont ez sokkal hossszabb volt, mint a csempe hossza, ami azt jelenti, hogy a fuga nem találkozik a szélén, tehát nem fut végig, csak minden negyedik kockánál. Ezzel erősen kellett barátkozzak! De a józan ész a költségvetés győzedelmeskedett, így maradt ez az olcsóbb megoldás.

csempézett konyhapult

A következő konyhás bejegyzésben megmutatom azt is, hogy hogyan készült a konyhabútor.

Hozzászólások

  1. Ha szépen kérem,privátba megkaphatnám az érdi bolt címét,ahol sikerült olcsóbban megszerezni?
    Előre is köszönöm!

  2. Kérdésem, hogy milyen ragasztóval tettétek fel a csempét? Illetve a fugázó anyag normál vagy valami speckó volt-e? Mi most erőteljesen gondolkozunk a konyha felújításunk során, hogy csempézett legyen a munkapult? Így találtam rá erre a bejegyzésre is, pedig más témában már megtaláltalak és olvasgatlak időnként, így megköszönném a válaszod.

    Margit

  3. Kedves Margit! A ragasztót nem tudom, de szerintem normál csemperagasztó és a fugázó anyag is normál fuga. Én nagyon szeretem, nem bántam meg egyáltalán.Üdv Enikő

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

4 × 4 =

Szendrődi Enikő vagyok, a Nemiskacat tulajdonosa, hobbibútorfestő.

Eltökélt szándékom a lelkes bútorfestők támogatása, bátorítása. Legyen szó modern vagy rusztikus felületről, teljesen kezdő vagy már gyakorlottabb haladóról, mindenki számára tartogatok új technikákat. Számtalan ingyenesen elérhető cikket, videót találsz az oldalamon. Kellemes böngészést kívánok!

Már tudod is mit fogsz festeni?

Nézz körbe a Nemiskacat webshopjában, válogass a színek között és szerezz be minden bútorfestéshez szükséges kelléket.

Nem találsz választ bútorfestéssel kapcsolatos kérdésedre?

Segítünk! Keress minket online felületeinken vagy személyesen boltunkban!

Nemiskacat boltja
2051 Biatorbágy, Csillag utca 7.
Hétfő, péntek: 9-18 óráig
Kedd, szerda, csütörtök:
9-16 óráig
Telefon: +36 23 781 345
E-mail: nemiskacat@nemiskacat.hu