Belsőépítész tervez…

A ház egy régi parasztház alapjaira épült, amit teljesen leromboltak az előző tulajdonosok. Megtartották az eredeti formát – hosszú keskeny ház -, de a szobákat úgy alakították ki, hogy ne egymásból nyíljanak, mint egy régi parasztház esetén. Ez nagyon tetszett benne.

Nagy fájdalmam viszont, hogy bár a nyílászárókon nem spóroltak, és szerencsére nem műanyag ablakokat választottak, hanem fát, viszont az eredeti terveken zsalugáterek vannak az ablakokon. Ehelyett műanyag redőnyöket tettek az ablakokra, ami praktikus, de oda a vidékies légkör… ezt próbálom muskátlikkal kompenzálni.

ablak

De ettől a látványtól ekkor még messze voltunk. Nagyon vártuk, hogy a belsőépítész mivel rukkol elő.

Az első belsőépítész tervek

Az első tervek egyike, amit a belsőépítész hozott, így nézett ki. Ez az eredeti:

alaprajz eredeti

Ez az első változat:

ház alaprajz

Ami tetszett:

A kinti kamrából fürdőszoba lett! Szuper ötletnek tartottuk, egy második fürdőszoba mindenképpen dob a ház értékén, és nagyon hasznos, ha nagy a család. Bár mérlegelni kellett a költségeket: oda kellett vinni a vizet, nyitni kellett egy ajtót stb.

Végre nagyobb az előszoba!

A wc beljebb került.

Van lépcső, ha esetleg később beépítenénk a padlást.

Ami nem tetszett:

A nappali melletti szoba kisebb lett a lépcső miatt. Nem akartunk falat bontani, óriási munka lett volna, bár nagyobb lett volna a nappali. Más helyet kellett találni a lépcsőnek…

A fő fürdőben sincs kád, csak zuhanyzó. Ez a gyerekek miatt fontos volt.

Bár megbarátkoztam azzal, hogy nem lesz nagy, vidéki stílusú ablak alatti mosogatóm a konyhában, nem tetszett, hogy főzés közben háttal lennék mindenkinek.

Így a tervekbe bekerültek a saját elképzeléseink is:

ház alaprajz

A konyha terve

A konyha az én terveim alapján: hatalmas félsziget, benne a tűzhely és a mosogató, mögöttem kicsi pult, a hűtő, és plafonig pakolós szekrény.

A fürdőszobába épp befért a kád. A fürdő mellett nyílt a wc. A lépcső a konyhából indult, majd befordult a fürdő fölött. A lépcső nagyon sok fejtörést okozott, akkor is, és később is. Megérne egy külön bejegyzést. Lehet, hogy később írok róla, most csak annyit, hogy akkor azt gondoltuk, hogy megtaláltuk a végleges helyét a házban, annak ellenére, hogy a beépítés csak egy lehetséges, későbbi tervünk volt.

A szoba visszalényegült teljes méretűvé, viszont a kamráról, amiből zuhanyzós fürdőt akartunk csinálni, kedrült, hogy kisebb, mint hittük. Még szerencse, hogy volt belsőépítészünk, csak beletuszkolt a helyiségbe egy zuhanyt, egy kézmosót, meg egy wc-t! Hurrá!

Egy dologban nem értettünk egyet: én szerettem volna a bejárathoz egy falat balkéz felé, hogy az előszoba legyen kicsit elkülönítve. Láttam előre a tornyosuló kabát- és cipőhegyeket, amikben az egész nappali-ebédlő-konyha teréből majd gyönyörködhetünk. Szerettem volna egy intimebb előszobát, ahová az ember megérkezik, lekabátol, szusszan egyet és ezután lép be a mi kis családi szentélyünkbe. Nem fért el a lépcsőtől! (70 cm maradt volna közlekedésre, egy apró “juj” felirattal jelezve). Attól a lépcsőtől, ami nem is biztos, hogy valaha is lesz! Kezdett a lépcső ügy kiborító lenni…

…az idő pedig haladt. Mi ki kellett költözzünk a lakásból, amit eladtunk. Végül visszabéreltük még egy hónapra, mert végső tervünk még mindig nem volt, bár letelt a tervezésre szánt másfél hónap.

Hozzászólások

  1. Valóban, a zsalugáterek romantikusabbak lettek volna, dehát a praktikum is fontos…
    A piros muskátlik sokat dobnak az ablakokon, jól néznek ki! És az a tulipános kerítés (?) mindent visz!!! 🙂

  2. A tulipános kerítést már mi csináltattuk, egy helyi, ügyeskezű asztalos munkája. Mutatok majd mást is, amit ő készített! A zsalugáterekről nem mondtam le, remélem egyszer eljön annak is az ideje.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizenhárom − hét =

Szendrődi Enikő vagyok, a Nemiskacat tulajdonosa, hobbibútorfestő.

Eltökélt szándékom a lelkes bútorfestők támogatása, bátorítása. Legyen szó modern vagy rusztikus felületről, teljesen kezdő vagy már gyakorlottabb haladóról, mindenki számára tartogatok új technikákat. Számtalan ingyenesen elérhető cikket, videót találsz az oldalamon. Kellemes böngészést kívánok!

Már tudod is mit fogsz festeni?

Nézz körbe a Nemiskacat webshopjában, válogass a színek között és szerezz be minden bútorfestéshez szükséges kelléket.

Nem találsz választ bútorfestéssel kapcsolatos kérdésedre?

Segítünk! Keress minket online felületeinken vagy személyesen boltunkban!

Nemiskacat boltja
2051 Biatorbágy, Csillag utca 7.
Hétfő, péntek: 9-18 óráig
Kedd, szerda, csütörtök:
9-16 óráig
Telefon: +36 23 781 345
E-mail: nemiskacat@nemiskacat.hu