Krétafesték konyhabútorra

A krétafesték egyik legvonzóbb tulajdonsága, hogy szabadon és minden különösebb tervezés és óriási előkészület nélkül kenhető bútorra.

Emiatt, amikor elkezdtem használni, elég gyorsan felmerült, hogy kipróbáljuk konyhabútorra is.

Krétafesték konyhabútorra? Igen!

Az évek alatt számos vevői tapasztalat és visszajelzés érkezett arról, hogy hogyan működik ezen a felületen. Összefoglalva és röviden: nagyjából ugyanúgy, mint bármilyen más festékkel házilag festett felület, csak van egy-két olyan jó tulajdonsága, ami nagyon megkönnyíti a munkafolyamatot.

Most végre eljött az alkalom, és átfestettem a saját konyhabútoromat Annie Sloan krétafestékkel. Most elmondom a tapasztalataimat!

Mindenkinek megvannak a preferenciái, nem egyformák az igényeink, nem egyformán főzünk, és nem egyformán tekintünk egy festési folyamatra sem. Van aki lazábban veszi, van aki alaposan felkészül a feladatra. Mindkettő jó lehet, ha a végén elégedettek vagyunk az eredménnyel.

Én azt vallom, hogy bármivel is fessetek, mindenképpen megéri a munkát, a fáradságot és a festékre költött pénzt. Még a legdrágább festékkel is tuti olcsóbban jöttök ki, mintha az egész bútort kicserélnétek.

Nálunk az most fel sem merült, hogy azért legyen átfestve a konyha, mert felújításra szorulna a bútor, egyszerű “szépészeti” beavatkozás történt. A sztoriról és a tervezés folyamatáról – amit amúgy nagyon fontosnak tartok – az előző bejegyzésemben írtam: Rusztikus konyha festése, végre minálunk is! címmel.

Ez a mostani bejegyzés nem általánosan a konyhabútor festésről fog szólni, nem is arról, hogy mikor válasszatok krétafestéket a konyhabútorra és mikor ne. Arról sem, hogy győzködjelek miért éri meg ezt, vagy azt a festéket használni. Nálam egyébként alapból nem is merült fel más, mint az Annie Sloan Chalk PaintTM, hiszen ezzel a festékkel indult bútorfestő pályafutásom és a mai napig tart a rajongás. 🙂

Ezt az Annie Sloan krétafesték színt használtam a konyhára

Ha a krétafesték a választásod konyhabútorod átfestésére, akkor ez a cikk segíteni fog, hogy valós képet kapj a tényleges munkafolyamatról. A végén biztonsággal fogsz tudni dönteni, hogy a krétafesték – különösen konyhabútorra – hogyan működik jól, hogyan használd, és mire számíthatsz a végeredmény tekintetében.

A blogcikkben arról olvashatsz bővebben, hogy:

  • Mi kell az átfestéshez? Milyen anyagokat és eszközöket használtam még a krétafestéken kívül?
  • Pontosan hogyan került fel a krétafesték a konyhabútoromra? Lépésről-lépésre a festés folyamata, a krétafesték használata, mire kell ennél az anyagnál különösen odafigyelni!
  • Mennyi időbe telt átfestetni az egészet? A krétafesték összehasonlítva más festék munkafolyamatával.
  • Mennyibe került az átalakítás összességében, drága-e a krétafesték, megéri-e használni?

Mi kell a konyhabútor festéshez Annie Sloan krétafesték esetén?

A konyhabútorfestés menete röviden

  1. Leszereltem a fogantyúkat.
  2. Alaposan megtisztítottam a felületeket mosogatószeres vízzel.
  3. A régi fogantyúk helyén maradt lyukakat kijavítottam, betömtem.
  4. Maszkolószalaggal leragasztottam, ahol nem akartam összekenni a padlót és a falat.
  5. A nyíló szekrényajtókat leszereltem, a fiókokkal a helyükön dolgoztam.
  6. Festettem 3 rétegben.
  7. Waxoltam 3 rétegben / helyenként lakkoztam (a mosogatónál, szemetesnél és a tűzhely alatt).
  8. Férj felszerelte az új fogantyúkat.
  9. Átfestettem még pár kiegészítőt is és lomtalanítottam, rendet raktam.

Ez így elég egyértelműek hangzik, de nézzük meg részletesebben, hogy mikor mire kell odafigyelni krétafesték esetén!

A krétafesték használata konyhabútornál, lépésről-lépésre

Előkészületek

1. LÉPÉS
Először leszereltem a fogantyúkat, hogy könnyebb legyen a dolgom a felület tisztításánál.

2. LÉPÉS
Alaposan megtisztítottam az egész konyhabútort, mintha csak nagytakarítanék. Sikáltam, mosogatószeres vízzel zsírtalanítottam. A szivacs dörzsi felével jól áttisztítottam minden egyes zugát, majd tiszta vízzel leöblítettem és hagytam megszáradni.

JÓ TUDNI! Nagyon fontos, hogy alaposan tisztítsunk, de ne használjunk erős zsíroldó szereket. A vizes bázisú festékkel “összeveszhet”, illetve régi bútornál kioldhat olyan anyagokat, ami miatt gond lesz a festéssel, például foltosodhat. Tehát a kíméletes, de nagyon alapos tisztítás esszenciális a későbbi tartósság szempontjából.

3. LÉPÉS
Ezután a fogantyúk után maradt lyukakat fatapasz segítségével betömtem és simára csiszoltam a lyuk körüli területet. Ez több napig tartott. Utána megint átmostam a felületet vizes ronggyal, hogy leszedjek minden port róla.

JÓ TUDNI! A régi lyukak betömésére, a javításokra és a tapaszolásokra bőven kell időt hagyni! Ez sokszor több, mint maga a festés folyamata. Többszöri tapaszolással érhető el, közötte száradási időt kell hagyni. 20-25 lyuk eltüntetése akár 2 napos folyamat is lehet. Addig nem tudsz festeni, ezt kell először megcsinálni!

4. LÉPÉS
Ezt követően maszkolószalaggal kiragasztottam a padlót, a szekrény oldalán a falat, a pult tégláját és minden olyan területet, ahol féltem, hogy valamit összekenhetek a festékkel.

JÓ TUDNI! A maszkolószalagozás szerintem nem olyan nagy jelentőségű, mint ahogy sokan gondolják. Ha gyakorlott a kezed, tudsz ecsettel egyenes vonalat húzni, vagy nem olyan nagy a kitakarandó felület, akkor odatartva a másik kezeddel egy papírlapot, simán ki tudod váltani ezt a munkafolyamatot. A krétafesték, amíg nem zárod le simán letörölhető a felületről, egyszerűen le tudod mosni egy nedves ronggyal.

Ezután a padlóra lazán leterítettem egy festésnél használatos védőfóliát, de itt sem kell aggódni igazán a leeső cseppek miatt.

JÓ TUDNI! Igazából nem fontos sok időt szánnod a padló takargatására, mert a festék simán feltörölhető. Egyik jó tulajdonsága, hogy egyáltalán nem csöpög, nem folyik. Kiválóan lehet festeni vele tisztán. Én sokszor azon kaptam magam, hogy egyáltalán nem takarom le még a fapadlónkat sem.

5. LÉPÉS
A fiókokat a helyükön hagytam, hogy közvetlenül ott fessem őket. A nyíló ajtókat viszont leszereltem és az asztalra raktam.

JÓ TUDNI! A festéshez nem fontos leszerelni az ajtókat és a fiókelőlapokat. Nem kell feltétlenül bakra vagy asztalra állítsd és vízszintes felületen fest, mert a krétafesték sűrű, lassú folyású, nem csöpög. Van idő szépen eldolgozni a sűrű szövésű ecset által adagolt festékmennyiséget. Nyugodtan festheted a helyén és csak annyira szükséges szétszedni, hogy hozzáférj a lényeges, látható részekhez.

Végül közvetlenül a festés előtt még egyszer áttöröltem denaturált szeszes ronggyal a festendő felületet!

Más előkészítő műveletre tehát nincsen szükség a krétafesték esetén. Nem kell csiszolni és alapozni. Én sem tettem. Nyugodtan rá lehet festeni közvetlenül a lakkozott felületre.

Ennél nagyobb szabadságot nehezen tudok elképzelni! Egyszerűen nem kell aggódnod, és túl sok időt töltened sem a csiszolással, sem a maszkolással, sem pedig a bútorok takargatásával, szétszerelgetésével. Az előkészület töredék idő alatt megvan. Nem kell aggódnod azon, hogy ha egyszer összekensz valamit, akkor csak forró, ecetes ollóval veszed ki onnan a lecsöppent festéket. Nincs szükséged garázsra, sufnira, nyugodtan festheted a bútort egyszerűen a helyén.

Festés krétafestékkel

6. LÉPÉS
A bútor nálam helyhez kötött, így a festés helyszíne adott volt. Ettől függetlenül nem javasolom, hogy kint fess az udvaron, mindféle beleszállhat a frissen festett bútorodba.
Amikor elkezdtem a festést mindent a kezem ügyébe készítettem: ecset, pótecset, kisebb ecset a javításhoz, tálka, víz, rongy, henger tállal.

JÓ TUDNI! Olyan eszközt válassz a festéshez, amilyen végeredményt szeretnél elérni. Ez nagyon fontos, mert sok bosszankodástól mentheted meg magad, ha jó minőségű eszközt (ecsetet, hengert) választasz. Fontos, hogy tisztában légy azzal, hogy melyikkel milyen textúrát, milyen végeredményt, látványt tudsz elérni. Ezért fontos a tervezés, ahogyan korábban említettem!

A körecsettel laza, össze-vissza mozdulatokkal festettem, ahol némileg látszódnak a kesze-kusza ecsetvonások, de hagytam, hogy a festék szépen magától terüljön. Mindez lehetővé teszi a szabad alkotást, a szabályoktól mentes festést, amit annyira szeretek a krétafestékben. A felület rusztikusságát a laza ecsetvonások textúrája adja, ettől a végeredmény kézműves és nem művi hatású.

Direkt nem hengerrel dolgoztam az előlapokon, egyáltalán nem volt cél a minél simább és egyenletesebb felület létrehozása. Könnyedén tudtam a függőleges felületen is dolgozni.

Hengerrel sima, egyenletes felületet tudsz festeni.
Körecsettel igazi rusztikus felület festhető.

Alapos felkeverés után egyenesen a dobozból festettem, nem hígítottam a festéket vízzel. Figyeltem arra, hogy az első réteg vékony legyen. Én így szeretem, ad egy jó alapot, amire rétegezni lehet a többit.

JÓ TUDNI! A krétafesték kiválóan tapad, így nem javaslom hígítani az első réteget. A további rétegeket viszont nyugodtan hígíthatod vízzel. Tudd, hogy minél több vizet teszel hozzá, annál jobban romlik a fedőképessége és a tapadása is. Így viszont simább felületet tudsz vele festeni, jobban tudsz vele dolgozni, több időd van elkenni a festéket a száradásig. Ez egy egyéni tapasztalás, amit az első pár ecsetvonással gyorsan el is tudsz sajátítani.

A teljes fedéshez három rétegre volt szükségem, mert egészen sötét barna bútort festettem világosra. Már kettőnél sem volt rossz, de a szemem kívánt még egy réteget, így voltam nyugodt.

JÓ TUDNI! Az, hogy összességében hány rétegre lesz szükséged mindig szituációtól függ és a munka közben derül ki. Vannak felületek, melyek extrán szívják a festéket és vannak, melyek kiválóan festhetőek. Ez mindig az első ecsetvonásoknál derül ki. Ha teheted, végezz próbafestést, akkor nem érhet csalódás.

A sziget másik oldala volt a nagyobb munka, ahol a felső szekrény ajtajait leszerelve az asztalon festettem. A mélyfiókok, a mosogatógép és a szemetes előlapját szintén a helyükön festettem, nem lett volna értelme kivenni őket a helyükről.

A bútor látszó oldalánál hengert használtam, így itt haladósabb volt a munka. Gyorsan, látványos eredményt akartam elérni ezen a nagyobb kiterjedésű, de sima felületen. Más is lett a textúrája, mint a fiókoké és az ajtóké.
Belül most nem festettem a bútort.

JÓ TUDNI! Az, hogy fested-e belül a bútort vagy sem, teljesen egyéni döntés kérdése. Azt tudd, hogy a belső felületek festéséhez nem dupla, hanem annál több festékkel kell számolni, mert a belső felületek sokkal nagyobb kiterjedésűek. Ezt kalkuláld be a büdzsébe a tervezésnél.

Krétafesték esetén nem kell számolj túl sok száradási idővel. Mire a végére értél egy konyhabútornak, az eleje tuti megszáradt és jöhet a következő réteg. Bátran festhetsz egy napon belül több réteget is.

Befejezés – zárás waxszal

7. LÉPÉS
Mielőtt nekiálltam volna a krétafesték zárásának, átnéztem alaposan a festést. Ahol véletlenül kihagytam részeket, oda még kicsi ecsettel ráfestettem, javítgattam. Ezt mindig meg szoktam csinálni, bármilyen festésnél. Erre szánok időt, mert úgy érzem, akkor lesz szép a végeredmény.

A krétafestéket kötelező zárni, melyhez lágy bútorviaszt használtam. Ezt többször egymás után jó alaposan bedörzsöltem a felületbe viaszecset segítségével, majd a felesleget visszatöröltem.

A viaszoláshoz waxecsetet használtam és fehér színű pamutrongyot.

JÓ TUDNI! Érdemes a bútor színével nagyjából megegyező színű ronggyal viaszolni, nehogy a rongyból kijövő mini szöszök bosszankodásra adjanak okot.

3 réteg waxot vittem fel. A metódusom ez volt:

  • Vettem egy fiókot, átwaxoltam, visszatöröltem ronggyal a felesleget.
  • Majd újból átwaxoltam az ecsettel, újabb réteg waxot felvíve a felületre. Ezután újra finoman áttöröltem.
  • Ezt követően harmadszorra is átecseteltem azzal a waxszal, ami még rajta volt az ecseten, és végül megint áttörölgettem. Alaposan, akkurátusan.

A tartósság érdekében a fenti műveletet ismételtem többször minden egyes szakaszon, újból és újból átsimogatva a felületet a viaszos ecsettel és ronggyal. Rászánva az időt! (Amúgy is imádom ezt csinálni!)

JÓ TUDNI! A waxot lehet össze-vissze kenni. Fontos, hogy alaposan beledörgöljük a festékbe.

Waxot használtam a sziget ebédlő felőli oldalán az összes fiókelőlapra, a lábazatra, és a pulttal szemben lévő oldalon, ahol a magas elemek vannak, a fenti ajtókra, a mikró ajtajára, és lent, a nagyfiókokra.

Waxecsettel még egyszerűbb a waxolás folyamata.

A használatnak és nedvesedésnek fokozottan kitett felületeken viszont lakkoztam Annie Sloan matt lakkal. Ezek a sziget belső oldalán lévő elemek, a szemetes előlapja, a mosogatógép előlapja és a tűzhely alatti két mélyfiók előlapja. Ezzel, a kültérre is használható lakkal extrán bebiztosítottam magunkat.

A lakkot úgy vittem fel, hogy első rétegben simán lelakkoztam a felületet, majd második rétegben a lakkba kevertem kb. 40% festéket. Utólag azt gondolom, hogy 20% elég lett volna, mert így olyan lett, mint a lezárás nélküli krétafesték. (Aki ismeri tudja miről beszélek – semmi fénye nincs, ami engem nem zavar, csak szólok.)

A waxolás és a lakkozást követően egy hétig úgy bántam a bútorral, mint egy hímes tojással. Három gyerekem van, otthon volt mindenki, mert nyári szünet volt, tehát használtuk rendesen. A fiókokba bele volt pakolva, de mindenkit kértem, hogy vigyázzon rá. Ezt be is tartották, szerintem nem nagy kérés, miután látták, hogy anya mennyit dolgozott vele.

JÓ TUDNI! A waxnak van egy kikeményedési ideje, amit konyhabútor esetében különösen fontos betartani, ez 5-21 napig terjedhet.

Waxoljam vagy lakkozzam?

Egyáltalán nem kell félni a waxtól konyhabútor esetén sem! Konyhánál kifejezetten szoktam javasolni, hogy érdemes több rétegben viaszolni, amitől a viaszrészecskék egymásra pakolódnak, így még ellenállóbb lesz a felület. A végeredmény egy mérsékelten víztaszító, matt, bársonyos tapintású felület, melyet nedves mosogatószeres ronggyal, enyhe dörzsöléssel, vizes ruhával vagy száraz portörléssel lehet takarítani. A szennyeződéseket (pörköltszaft, kiömlött húsleves) ajánlott rögtön feltörölni és nem hagyni rászáradni. Használattól függően, pár évente, vagy nagytakarítás után érdemes viaszos rongyos átdörzsöléssel ápolni és felfrissíteni a korábban waxolt felületet.

Természetesen lakkozhatsz is krétafestékre, ebben az estben ellenállóbb felületet kapsz. Szerintem egyébként ez egy bonyolultabb folyamat, mint waxszolni, főleg kezdőknek. Lakkozni csak amiatt nem szoktuk, mert akkor elveszítjük azt a szép, matt bársonyosságot, amit annyira szeretünk a krétafestéknél. Ha lakkal dolgozol oda kell figyelni az egyenletességre. Vékonyan kell felvinni a rétegeket, akkor lesz szép.

Van arra is lehetőség, amit én csináltam: egyes helyeken waxszoltam, máshol lakkoztam. Ebben az esetben egy tipp: 20%-nyi festéket kevertem a lakkba, így a waxolt felülethez kinézetre a lehető legjobban hasonlító felületet kaptam. A lakk filmréteget képez a festéken és hiába matt, kicsit más lesz a fénytörése. Ezzel a módszerrel elérjük a kívánt hatást.

8.-9. LÉPÉS
Utolsó lépésként természetesen felkerültek az új, kissé modernebb fogantyúk is, és átfestettem pár kiegészítőt is konyhában, így alakult ki a réginél egy frissebb dizájn.

Mennyi idő kell átfesteni a konyhabútort?

Lehet, hogy a képeket tüzetesebben nézegetve már páran rájöttetek, hogy nem egy húzásra készültem el a bútorral, hanem két szakaszban. Erről írtam az előző bejegyzésem elején is. Először elkészült a sziget felénk néző része, felkerültek a fogantyúk is. Majd következett egy nagyobb szobafestés a lakásban, mindent letakartunk és egy hónap múlva folytathattam.

A második fázisban készült el a sziget belső oldalán lévő alsó rész és végül a magas szekrények a fűszeres fiókokkal és polcokkal.

Összesen kb. 7 nm- felületet festettem:

  • 14 db fiók előlapot,
  • 2 óriási mélyfiók előlapot,
  • 6 nagyobb ajtót,
  • 6 kis fűszeres fiókocskát,
  • polcok élét, lábazatot, koronát és
  • körbe a lécezést és egy kevéske látszódó oldalelemet.

A legtöbb időt a lyukak tapaszolása vette el, erre két nap ment el, háromszori tömködéssel, naponta, kb. 2-2 óra.

A festésre mindösszesen 4 napot számolok, napi 5-6 óra festés feltételezve. Ezt én szakaszosan csináltam végig, de összesen ennyi volt.

A festést összekötöttem egy alapos pakolással és szortírozással az elején és a visszapakolásnál is, tehát erre is 2 napot számolok. Ez nagyon sok idő volt, ami nem közvetlenül a festési munka, de egy átalakítás, felújítás szerves része és hajlamosak vagyunk elfeledkezni ez ilyen járulékos dolgokról.

Összesen ez így 8 napra jön ki, de ez lehet több is az előzetes tervezgetés, próbálgatás, egyéb váratlan események miatt (pl. valami tönkremegy és javítani kell, elfogy az anyag és pótolni kell stb.)

Szóval azt mondom, hogy egy ekkora konyha átfestésére érdemes egy bő hetet kényelmesen rászánni, ha még sosem csináltál ilyesmit. Minél jobban és tudatosabban rákészülsz a folyamatra, minél tapasztaltabb vagy, annál jobban csökkenthető az erre szánt idő. Természetesen megcsinálhatod azt is, hogy elkészítesz pár elemet, és majd folytatod máskor. A krétafesték – mivel nem kell túlságosan nekikészülni, takargatni, csiszolgatni – mint anyag nagy szabadságot tud abban adni, hogy rugalmasan kezeld mikor van egy kis időd dolgozni a projekten.

A másik, amit lehetővé tesz a krétafesték, hogy szinte egyáltalán nem kell számolj száradási időkkel. Közel sem kell várni 8-12 órákat a rétegek között, és nem is kell csiszolni sem a rétegek között. Szóval folyamatosan festhetsz, csak rajtad áll, hogy mennyi idő alatt fejezed be, nem kell várj semmire. Ha megvan minden anyagod és eszközöd, akkor a munka folyamatos lehet.

Mennyibe került az átfestés?

Számolásnál tervezhetsz azzal, hogy 1 liter Annie Sloan krétafesték kb. 13 nm-re elég egy rétegben. Ez egy átlagszám, de ha ezzel tervezel 90%, hogy elegendő festéked lesz a befejezéshez.

Én ennyi anyagot használtam:

Ez összesen 44 400 ft + pár ezer ft addicionális anyagok = kb. 50 000 ft

Ennyiből lett más színe a konyhabútoromnak. Ez lehet sok is, meg kevés is, attól függ honnan nézzük. Az biztos, hogy a bútor felülete a 10 év alatt azért valamennyire elhasználódott, ráfért egy alapos takarítás. A színét már untam, évek óta izgatott, hogy milyen lenne világosan. Az fontos, hogy egy sokkal rosszabb állapotban lévő bútort is ugyanennyi pénzből át lehet festeni, a változás pedig ott még látványosabb tud tud lenni.

Én bátran buzdítok mindenkit, hogy mielőtt cserén gondolkodik, gondolja át az átfestés lehetőségét!

Szívből remélem, hogy ha szereted a krétafesték hatását, az alkotó szemléletet, amit ad, és ezt az anyagot választod, akkor ez az írás a segítségedre volt, hogy teljesebb képet kapj a választáshoz!

Tanácsért és útmutatásért bátran keress meg minket a Nemiskacat boltban, hozz fényképeket és inspirációs képeket az elképzelésről és kitaláljuk együtt mi lehet a legjobb megoldás a te konyhád átfestésénél!

Kapcsolódó termékek

Hozzászólások

  1. Szia! Ez egy igazán remek és hasznos cikk!
    Biztosan átfogom festeni a konyhabútorunkat. Nagyon nagy segítség amit megosztottál.
    Annyit szeretnék kérdezni, hogy ha a bútor előlapja fából van, a többi rész pedig bútorlapból, akkor is ugyanúgy használható ez a krétafesték? A választ előre is köszönöm!

  2. Szia Betti! Jaj, de örülök, hogy ezt írod! Mindig jó olvasni a visszajelzéseket, néha úgy érzem senki nem olvas el ilyen hosszú cikkeket, de most megnyugodtam. 🙂 A kérdésedre a válasz pedig igen. A festéssel egységesre fogod tudni hozni a látványt, nem fog látszódni, hogy melyik része volt fából és melyik bútorlapból, a krétafesték lefedi a bútorlapot is. Bútorlapot kicsit másként kell azért festeni, mint fát, de erről van egy nagyon jó videó, abba igyekeztem mindent (is) belesűríteni amit a laminált felület krétafestékkel való festéséről tudni kell és amire oda kell figyelni: https://www.youtube.com/watch?v=rJ79nERb258 . Ha bármi kérdésed van még bútorfestésről, akkor elérsz minket telefonon is a boltban: 23/781-345. üdv Enikő

  3. Szia! Nagyon köszönöm ezt az átfogó és informatív élmény beszámolót. Imádtam!
    Alig várom hogy belevágjak!

  4. Nagyon hasznos volt. A video ( laminált kis szekrény) sok újat adott. Ezzel fogom kezdeni. Ehhez már vannak eszközeim.Aztán jöhet a többi.

  5. Jonapot kivanok aszt szeretném kérdezni h a réttegek közt menyi idöt kel hagyni a száradásra h mégegyszer lehessen rámenni?

    1. Kedves Erika! A krétafesték nagyon goyrsan szárad, szóval egy fél óra általában bőven elég szokott lenni, és lehet rámenni a második réteggel. Ha kézzel megfogjuk és száraz, akkor száraz, lehet festeni. Nem kell sem órákat, sem napokat várni, ezért lehet egy-egy nagyobb bútorral is viszonylag gyorsan végezni. üdv Enikő

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

három + tizenhét =

Szendrődi Enikő vagyok, a Nemiskacat tulajdonosa, hobbibútorfestő.

Eltökélt szándékom a lelkes bútorfestők támogatása, bátorítása. Legyen szó modern vagy rusztikus felületről, teljesen kezdő vagy már gyakorlottabb haladóról, mindenki számára tartogatok új technikákat. Számtalan ingyenesen elérhető cikket, videót találsz az oldalamon. Kellemes böngészést kívánok!

Már tudod is mit fogsz festeni?

Nézz körbe a Nemiskacat webshopjában, válogass a színek között és szerezz be minden bútorfestéshez szükséges kelléket.

Nem találsz választ bútorfestéssel kapcsolatos kérdésedre?

Segítünk! Keress minket online felületeinken vagy személyesen boltunkban!

Nemiskacat boltja
2051 Biatorbágy, Csillag utca 7.
Hétfő, péntek: 9-18 óráig
Kedd, szerda, csütörtök:
9-16 óráig
Telefon: +36 23 781 345
E-mail: nemiskacat@nemiskacat.hu